Najlepsze rośliny doniczkowe dla zdrowego powietrza w domu

Ciesz się czystym powietrzem w domu – najlepsze rośliny doniczkowe dla zdrowia

Środowisko życia, w którym przesiadujemy większość czasu wpływa na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Utrzymywanie czystego powietrza w domu ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Wraz z napływem technologii do naszych domów, zaczynamy narażać nasze zdrowie na poziomie submikroskopowej skali. Jednym z narzędzi, które pomagają nam zwalczać to zanieczyszczenie są rośliny doniczkowe. Oto lista najlepszych roślin doniczkowych dla zdrowego powietrza w domu.

 1. Palma bambusowa
  Palma bambusowa to jedna z najczęstszych roślin doniczkowych w domach. Ale nie tylko ze względu na swoje piękno, ale też cechy pochłaniania zanieczyszczeń z powietrza. Palma bambusowa pochłania związków chemicznych, takich jak benzen, trójchloroetlen i fosforan trójmetylu.

 2. Fiołek afrykański
  Fiołek afrykański jest jedną z niewielu roślin doniczkowych, które aktywnie pochłaniają trujący formaldehyd z powietrza. Świetnie rośnie przy oknie z umiarkowaną ilością światła.

 3. Żabie oko
  Kolejną rośliną, którą warto mieć w swoim domu jest żabie oko. Zwłaszcza w przypadku alergików. Roślina ta pochłania alergeny, takie jak pyłki, bakterie i pleśnie.

 4. Sansewieria
  Sansewieria, zwana też językem teściowej, jest jedną z najbardziej wszechstronnych roślin doniczkowych. Poza swoją zdolnością pochłaniania szkodliwych zanieczyszczeń, jest to roślina, która nie wymaga zbyt wiele troski i uwagi.

 5. Kwiaty spokojnego snu
  Kwiaty spokojnego snu to nie tylko piękny dodatek do wystroju naszego domu. Te rośliny eliminują trujące substancje chemiczne z powietrza, takie jak trójchloroetlen czy formaldehyd. Są to rośliny, które dobrze radzą sobie w warunkach cienia, co czyni je idealną opcją dla przestrzeni np. w łazienkach.

Podsumowując, utrzymanie czystego powietrza w domu nie musi być trudne ani kosztowne. Wystarczy wybrać dla siebie odpowiednią roślinę doniczkową, która pochłaniając zanieczyszczenia z powietrza, przyczyni się do naszego zdrowia i dobrego samopoczucia.