Inspiracje z klasycznym stylem francuskim w aranżacji wnętrz

Francuski styl klasyczny to piękno i elegancja, które od lat zachwycają nasze oczy. Każde wnętrze urządzone w tym stylu jest nie tylko funkcjonalne, ale i pełne wyjątkowych detali, które w artystyczny sposób zachowują francuską tradycję i historię. W naszym artykule przedstawimy Ci inspiracje z klasycznym stylem francuskim w aranżacji wnętrz.

Egzystencja klasycznego stylu francuskiego
Klasyczny styl francuski to mieszanka różnych stylów architektonicznych, która powstała w XVII wieku. Wprowadzone wtedy zmiany często były inspirowane stylami europejskich krajów. Francuzi połączyli je w spójną całość, tworząc unikatowy styl, który do dzisiaj zachwyca swoją elegancją i pięknem.

Kolory i motywy
Francuski styl klasyczny to przede wszystkim niezwykle bogata paleta kolorów. Wzmocnieniem tego bogactwa są motywy roślinne i geometryczne. Wnętrze urządzone w stylu francuskim to przeważnie jasne barwy z obecnością koloru zieleni, czerwieni czy delikatnego fioletu. Na ścianach bardzo często można zobaczyć tapety w delikatne wzory. W aranżacji wnętrz biznesowych przedstawione są również herby narodowe.

Meble i dodatki
Klasyczne francuskie meble to przede wszystkim piękno, styl i elegancja. Wszystko to sprawia, że są bardzo funkcjonalne, a jednocześnie pięknie prezentują się w każdym wnętrzu. W aranżacji salonów i pokojów dziennych najczęściej decydujemy się na sofy, fotele, stoły, meble typu bujany, a także bogate w zdobienia lustra. W sypialniach francuskie łóżka często posiadają piękne, rzeźbione wezgłowia, zaś szafy są przede wszystkim drewniane i ręcznie rzeźbione.

Oświetlenie
Oświetlenie w stylu francuskim powinno cechować się klasycznym designem i stylowym wykończeniem. Z jednej strony znajdziemy żyrandole i plafony, z drugiej strony – stylowe lampy stołowe, podłogowe i abażury. Pamiętajmy, że oświetlenie we wnętrzu pełni nie tylko funkcję praktyczną, ale również dekoracyjną.

Tekstylia
Tekstylia to nieodłączny element aranżacji wnętrz w stylu francuskim. Pokoje dziennego użytku, sypialnia, łazienka czy kuchnia – w każdym pomieszczeniu znajdą się wyjątkowe dodatki, które podkreślają piękno aranżacji. Znajdą się tam piękne, miękkie dywany, zasłony, obrusy i poduszki, a w łazience ręczniki, chodniki i żakardy.

Podsumowanie
Klasyczny styl francuski to gwarancja piękna i elegancji. W aranżacji wnętrz postawmy przede wszystkim na klasyczne formy i delikatne dekoracje. Do wyboru mamy bardzo bogatą ofertę mebli, dodatków oraz materiałów i motywów, które będą pasowały do każdego pomieszczenia. Stylowi temu powinniśmy poświęcić nieco więcej uwagi, ponieważ to właśnie on sprawia, że nasze wnętrza zyskują niesamowitą elegancję i styl.